KURUCU

25 Yıllık başarılı eğitim-öğretim tecrübemiz ve öğrencilerimizin bizden beklentileri nedeniyle 2019’da yola çıktık. Bu beklentilere okul çatısı altında karşılık vermek üzere Seçkin Bilim Koleji Projemizi hayata geçirdik.  554 öğrenci ve alanında uzmanlaşmış öğretmen kadromuzla Ordu ili eğitim-öğretim dünyasına ‘Merhaba’ dedik. 

Eğitim-Öğretim bir bütündür. Öğrencilerimizin yaparak, yaşayarak, model alarak öğrenmeleri, kişisel potansiyellerini ortaya çıkarmaları, yeteneklerini geliştirmeleri; sorgulayan, eleştirel düşünebilen, topluma katkı sağlayan, çevreye, ülkesinin ve dünyanın sorunlarına duyarlı kısacası her anlamda ve her yönden hayata hazırlanmış bir birey olarak yetişmeleri en büyük hedefimizdir.

Her birey, eğitimine aile ortamında başlar. Eğitim kültürünün oluşmasında ailenin etkisi son derecede önemlidir. Bu nedenle okul-aile-öğrenci iş birliğine son derece önem veriyor ve eğitim sürecimize velilerimizin aktif bir şekilde katılmasını hedefliyoruz.

Her bireyin demokratik olarak söz sahibi olduğu kurumumuzda öğrencilerimizin akademik başarıları kadar değerler eğitimine, sosyal, kültürel yönlerinin gelişmesine de önem veriyoruz.

Huzurlu, güvenilir ve demokratik bir çalışma ortamında öğretmenlik mesleğinin kutsallığına inanmış bir kurucu olarak farklı bir eğitim anlayışına sahibiz.

Güçlü ve uyumlu bir ekip olarak her alanda olduğu gibi, dergimizin de fark yaratacağına yürekten inanıyorum.  Bu nedenle emeği geçen idareci, öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum.  

SAYGILARIMLA…

 

Hasan ŞAHİN

 Yönetim Kurulu Başkanı