Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı

17/12/2019

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 96. yıldönümü ilimizde ve okulumuzda gerçekleşen törenlerle kutlandı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende Okul Müdürümüz M. Metehan BİLGİN bir konuşma yaptı.  Bilgin; Atatürk’ün önderliğinde, tüm imkansızlıklara rağmen, büyük bir inançla yürütülen Kurtuluş Savaşımız zaferle sonuçlanmıştır. Ve bu zafer Cumhuriyet’le taçlandırılarak tarihimizin en büyük dönüm noktalarından biri olmuştur. Yüce önderimizin; Cumhuriyet’i biz kurduk sizler yaşatacaksınız sözünden hareketle siz gençlerin Cumhuriyet Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum, dedi. 

Törende sahne alan Oratoryo Grubunun Cumhuriyet temalı Oratoryosu büyük beğeni aldı. Ardından okul Müzik Öğretmenimiz Esra ODABAŞ yönetiminde okul koromuz muhteşem bir sunum gerçekleştirdikten sonra tören sona erdi. 

Ayrıca ilimizde gerçekleşen Cumhuriyet Bayramı Kutlama Etkinliklerinden olan yürüyüş ve fener alayına okulumuzu temsilen öğretmen ve öğrencilerimiz de katıldı. Gönüllere sığmayacak kutlama coşkusu okul dışında da bir kez daha yaşanmış oldu.